Czy można schudnąć bez diety?

 

Diety nie są dla większości ludzi. Niektórzy uważają, że dieta jest prosta i łatwa, jednak dla innych jest to ciągła walka. Ale ze względu na częste problemy, osoby z nadwagą zrobią wszystko, aby schudnąć. Powinny jednak wiedzieć, że mogą odnieść spory sukces w swoich planach żywieniowych. Niektórzy trwale tracą na wadze, ale po kilku miesiącach, kiedy dieta zostaje przerwana znów przybierają dokładnie taką samą wagę. A nawet dwa razy więcej.

Diety nie są długoterminowe. Są tylko krótkoterminowe. Diety wykorzystywane są do pewnych celów, na przykład jeśli ktoś jest hospitalizowany, utrzymuje określoną dietę do czasu wyzdrowienia lub dla sportowców przygotowujących się do zawodów, stosuje się diety podczas treningu. Ale kiedy cel się skończy, dieta również.

Czy jesteś sfrustrowany, że dieta odchudzająca nie zadziałała? Z dietą bowiem wiążą się wady. Nie jest ona dla wielu taka prosta, a ponieważ istnieje wiele fałszywych mitów dotyczących diety, często zawodzą. W pewnym momencie plan diety zacznie wygasać. Wtedy twoja waga wraca do początku. Twój plan odchudzania jest jak kolejka górska, na której będą wzloty i upadki. Jest to cykl, w którym utrata i przyrost masy ciała nigdy się nie kończy. Diety zaczynają się i kończą w pewnym momencie, waga pojawia się i znika. Dlatego odchudzanie nie jest trwałym rozwiązaniem.

Wielu próbowało diety i w pewnych momentach życia trudno im nadążyć. Można odnosić sukcesy przez pierwsze 6 miesięcy lub pierwszy rok, ale kiedy nasze ciała zmęczy się tym samym, starym nawykiem, zauważysz, że nastąpiła niewielka zmiana lub wcale się nie zmieniło. To znak, że Twój plan diety nie jest już tak skuteczny.

I za każdym razem, gdy próbujemy nowego planu – jesteśmy zmuszeni rozpocząć nową walkę. W tym momencie pojawia się najtrudniejsza rzecz i wtedy ta dieta odchudzająca zawodzi. Odzyskałeś utraconą wagę.

Nie angażuj się w coś, co tylko przyniesie ci frustrację. Żyj zdrowo i ciesz się każdym kęsem. Życie jest takie krótkie.

Więcej porad? Poczytaj https://lepszaforma.pl/

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *