Czy wyroby chłonne można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Ulga rehabilitacyjna umożliwia obniżenie podatku dochodowego przez osoby z niepełnosprawnościami lub mające takie osoby na utrzymaniu. Czy w ramach ulgi można dokonać odliczenia wyrobów chłonnych?

Ulga rehabilitacyjna umożliwia obniżenie podatku dochodowego przez osoby z niepełnosprawnościami lub mające takie osoby na utrzymaniu. Czy w ramach ulgi można dokonać odliczenia wyrobów chłonnych?

Zmiany w zasadach ulgi rehabilitacyjnej

Przez długi czas osoby ponoszące wydatki na wyroby chłonne, na przykład na pieluchomajtki Tena lady, wkłady anatomiczne, majtki chłonne czy podkłady, nie miały możliwości dokonania odliczeń poniesionych wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Aktualnie osoby, które ponoszą takie koszty, mogą już skorzystać z odliczenia, aby dzięki temu zredukować wysokość swojego podatku dochodowego.

Obecnie obowiązująca ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne umożliwia dokonanie odliczeń różnych produktów w przypadku osób niepełnosprawnych i mających na utrzymaniu osoby niepełnosprawne, jednak należy spełnić wtedy określone wymogi.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne – limit

Przede wszystkim dokonanie odliczenia możliwe jest do wysokości określonego w przepisach limitu. Aktualnie jest to 2 280 złotych. Wydatki powyżej tej kwoty w danym roku podatkowym nie mogą być już odliczone.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że ograniczenia w stosowaniu ulgi dotyczą osób korzystających z dofinansowań. Wówczas można zastosować ją wyłącznie w dla różnicy między poniesionymi kosztami oraz sfinansowaną kwotą.

Warto także pamiętać o tym, że do dokonania odliczenia w ramach ulgi niezbędne są imienne faktury.

Gdzie kupować wyroby chłonne?

Produkty chłonne najlepszych marek można kupić na ortomedico.pl. Ortomedico.pl to sklep, w którym można kupić najlepsze produkty chłonne, takie jak pieluchomajtki i pieluchy, chłonne majtki i wkładki oraz wkładki chłonne. Ortomedico to szeroka oferta produktów zdrowotnych dla osób z nietrzymaniem moczu i ze specjalnymi potrzebami. Platforma realizuje zlecenia NFZ bez wychodzenia z domu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *