5 usług medycznych, z których możesz skorzystać online

Powszechny dostęp do Internetu kompletnie zmienił życie pacjentów i umożliwił rewolucję w świecie usług medycznych. Coraz więcej osób korzysta obecnie z konsultacji lekarskich online. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Sprawdź, z jakich usług medycznych możesz skorzystać bez wychodzenia z domu.

Konsultacja medyczna

Jedną z najpopularniejszych usług medycznych online jest e-wizyta. Podczas wirtualnego spotkania z lekarzem możesz skonsultować stan zdrowia, niepokojące objawy i możliwe rozwiązania. Konsultacja online jest doskonałą opcją w przypadku niezbyt poważnych sytuacji lub braku możliwości wyjścia z domu. W przypadku chorób zakaźnych, czyli nawet zwykłego przeziębienia, jest to też sposób na zmniejszenie ryzyka zarażenia innych osób.

Konsultacja lekarska z receptą

W niektórych przypadkach stan zdrowia pacjenta może wymagać przepisania leków, które wymagają recepty. Lekarze świadczący usługi przez Internet mogą w pełni legalnie wystawić receptę online. Elektroniczny dokument możesz następnie przedstawić w aptece w celu uzyskania wskazanych przez medyka leków. Co ciekawe, wiele serwisów oferuje również recepty transgraniczne. Dzięki temu możesz zdobyć lekarstwa nawet podczas pobytu za granicą.

Przedłużenie leków stałych

Dla osób, które już korzystają z określonych leków stałych, istnieje możliwość szybkiego wystawienia e-recepty online. W przypadku załączenia niezbędnej dokumentacji, która potwierdza stosowanie określonych specyfików, i braku wątpliwości lekarz może przekazać receptę nawet bez konsultacji. W takiej sytuacji wystarczy samo wypełnienie formularza zgłoszeniowego i opłacenie usługi.

Konsultacja lekarska ze zwolnieniem

W przypadku chorób, które wymagają określonego czasu rekonwalescencji, podczas wirtualnej konsultacji lekarskiej możesz uzyskać zwolnienie lekarskie. Medyk online recepty i zwolnienia wystawia w pełni legalnie. Co więcej, e-zwolnienie jest automatycznie przekazywane do ZUS-u, który następnie udostępnia je na profilu pacjenta i powiadamia pracodawcę o zaistniałej sytuacji.

Interpretacja wyników badań

Konsultacje nie zawsze muszą dotyczyć e-recepty. Lekarz online może również omówić z pacjentem otrzymane przez niego wyniki badań laboratoryjnych. Medyk może także zlecić dalsze badania, wdrożyć leczenie lub udzielić cennych wskazówek dotyczących zmian w stylu życia. Podczas e-wizyty może też rozwiać wątpliwości pacjenta i odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące wyników badań.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *