Jak dbać o skórę dłoni? Sprawdź domowe i profesjonalne metody!

Każdego dnia nasze ręce wykonują tysiące różnych czynności, przez co delikatna skóra dłoni jest narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych. Niska temperatura, silny wiatr, detergenty, oraz środki dezynfekująca, przesuszają i niszczą skórę. Dlatego, właściwe dbanie o skórę dłoni, jest tak samo istotne, jak o skórę twarzy. Oto domowe i profesjonalne metody na piękne dłonie.

Codzienne nawyki, które będą chronić skórę Twoich rąk

By chronić swoje dłonie przed czynnikami zewnętrznymi, warto właściwie o nie dbać każdego dnia. Zacznij od właściwego mycia rąk. By nie przenosić drobnoustrojów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia, ręce należy myć po powrocie do domu, po skorzystaniu z toalety, zrobieniu porządków oraz przed każdym posiłkiem. Pamiętaj jednak, że w tym celu należy używać właściwych preparatów, które nie będą drażnić skóry. Najlepiej stosować delikatne żele do mycia dłoni o kwaśnym lub obojętnym pH. Jeśli wolisz korzystać z mydeł w kostce, wybieraj te najbardziej naturalne, glicerynowe, bez dodatków zapachowych. Po każdym umyciu i dokładnym wysuszeniu rąk warto je nakremować.

Pamiętaj również, by chronić dłonie przed zimnem. Lżejsze rękawiczki warto nosić już jesienią, szczególnie jak wieją silne wiatry. Zimą zadbaj o ich ciepło. Rękawiczki przydadzą się również podczas porządków, czy przy robieniu prania ręcznego, by chronić skórę przed szkodliwym działaniem detergentów.

Domowe SPA dla dłoni

By poprawić wygląd i kondycję skóry rąk, wykonuj domowe zabiegi Spa na dłonie. W tym celu możesz kupić dostępne w drogeriach kosmetyki lub przygotować własne peelingi, kąpiele i maseczki z domowych produktów.

Najlepiej poświęć chwilę czasu i zaoferuj swoim dłoniom serie zabiegów. Zacznij od domowego peelingu cukrowego. W tym celu wystarczy wymieszać 2 łyżeczki cukru z łyżką oliwy i cytryny. Dokładnie natrzyj i oczyść skórę dłoni z martwych komórek naskórka. Następnie wykonaj kąpiel – może być to napar ziołowy z kwiatów nagietka. Napar z nagietka dostarczy Twojej skórze witaminy C oraz karotenoidów.

Następnym etapem to odżywcza maseczka, może być wykonana z siemienia lnianego. Gęsty napar lniany zawiera duże ilości oleju, dzięki czemu łagodzi podrażnienia i nawilża. Jest również bogatym źródłem kwasów omega i witaminy E. Doskonale się nadaje na przesuszoną skórę dłoni. Inną opcją maseczki po peelingu jest mieszanka żółtka z jedną łyżką oleju. Taka mieszanka jest bogatym źródłem witaminy A oraz E, kwasów tłuszczowych i cynku. Działa regenerująco, nawilża oraz odmładza skórę. By walczyć z przebarwieniami i zregenerować skórę swoich dłoni zastosuj maseczkę z łyżki miodu i kilku kropel cytryny.

Pamiętaj, że po nałożeniu maseczki zawinąć dłonie folią spożywczą i poczekać 20 minut, aż składniki zaczną się wchłaniać.

Niestety nie zawsze domowe sposoby na piękna dłonie są w stanie przynieść zadowalające efekty. W takiej sytuacji warto skorzystać z fachowej pomocy i profesjonalnych zabiegów na skórę dłoni https://www.dcg.wroclaw.pl/odmladzanie-dloni.html.

Profesjonalne metody na piękna skórę rąk

By zahamować procesy starzenia się skóry, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, takich jak laserowe odmładzanie dłoni, czy odmładzanie skóry metodą osocza bogatopłytkowego. Oba zabiegi oferowane są w profesjonalnych salonach medycyny estetycznej.

Zastosowanie lasera pobudza regenerację głębszych warstw skóry, dzięki czemu staje się mocniejsza, gładsza i lepiej nawilżona. Laser usuwa również niechciane przebarwienia i zmiany skórne. Zabiegi laserem frakcyjnym są skuteczne i bezbolesne.

W zabiegu odmładzania skóry z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego wykorzystywana jest krew pacjenta, z której pozyskiwane jest osocze przez odwirowanie krwi. Tak przygotowany preparat wstrzykiwany jest w głębsze warstwy skóry, co inicjuje procesy regeneracyjne, w tym produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna, oraz nawilżona, a zmarszczki ulegają redukcji.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *