Fala akustyczna – nieinwazyjny zabieg antycellulitowy o zdumiewającej skuteczności

Fala akustyczna (uderzeniowa) to obecnie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się każdego rodzaju cellulitu. Co ważne, jest to całkiem nieinwazyjny zabieg antycellulitowy. Na czym polega terapia falą akustyczną? W jaki sposób usuwa „pomarańczową skórkę”? Wyjaśniamy.

Stadia zaawansowania cellulitu

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, znajdująca się tuż pod skórą. Jej charakterystyczna struktura wynika z tego, że depozyty tłuszczu przytrzymywane są przez tzw. przegrody łącznotkankowe. W efekcie nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa wystaje, tworząc „pomarańczową skórkę”.

Wyróżnia się 4 stadia zaawansowania cellulitu:

  1. Pierwsze stadium – nierówności skóry nie są widoczne gołym okiem, można je zauważyć dopiero wtedy, gdy ściśniemy kawałek skóry pomiędzy dwoma palcami. Ta postać jest najłatwiejsza do wyleczenia.
  2. Drugie stadium – jest widoczne gołym okiem. W pozycji stojącej i przy napinaniu mięśni skóra wygląda na nierówną i pełną gródek. Tylko podczas leżenia cellulit jest praktycznie niewidoczny.
  3. Trzecie stadium – symptomy w postaci pomarszczonej, grudkowatej skóry są widoczne w każdej pozycji ciała.
  4. Czwarte stadium – cellulit jest widoczny zarówno podczas stania, jak i leżenia, wyraźnie deformuje ciało. Obejmuje wiele obszarów.

Jednym z najskuteczniejszych i jednocześnie najmniej inwazyjnych sposobów na pozbycie się cellulitu niezależnie od stadium zaawansowania jest zabieg antycellulitowy falą akustyczną dostępny w warszawskiej Klinice Miracki. Urządzenie Storz Medical, używane przez specjalistów z Kliniki Miracki, świetnie radzi sobie z „pomarańczową skórką”, a także z tzw. miejscową otyłością, czyli złogami tkanki tłuszczowej, gromadzącymi się w określonych partiach ciała, np. na brzuchu, udach czy pośladkach.

Na czym polega zabieg antycellulitowy falą akustyczną?

Zabieg na cellulit Storz Medical nie wymaga specjalnych przygotowań. Poprzedza go konsultacja kosmetologiczna, podczas której trzeba poinformować specjalistę o swoim stanie zdrowia, m.in. o przyjmowanych lekach i przebytych chorobach. Przed zabiegiem antycellulitowym kosmetolog nakłada żel USG, który sprawia, że fale akustyczne skuteczniej docierają w wybrany obszar. Następnie głowica urządzenia przykładana jest w miejsca objęte cellulitem. Zabieg trwa zwykle około 30 minut, jest nieinwazyjny i komfortowy dla pacjenta.

Modelowanie ciała falą akustyczną możliwe jest dzięki emitowaniu fal dźwiękowych, które docierają do głębokich warstw skóry i podgrzewają je – w ten sposób stymulowana jest produkcja kolagenu w skórze. Mocne drgania, powodowane przez falę akustyczną, rozrywają komórki tłuszczowe (adipocyty) i uwalniają zawarte w nich trójglicerydy. Równocześnie urządzenie wykonuje drenaż limfatyczny, który pomaga usunąć tkankę tłuszczową w naturalnych procesach metabolicznych.

Skuteczność Storz Medical w usuwaniu cellulitu

Storz Medical to zabieg antycellulitowy polecany przede wszystkim osobom zmagającym się z „pomarańczową skórką”. Dzięki działaniu fali akustycznej można usunąć nawet zwłókniały cellulit – III i IV stopnia. Fale skutecznie rozrywają błony komórek tłuszczowych i jednocześnie rozluźniają znajdującą się w nich tkankę tłuszczową. Dodatkowo powodują przemodelowanie struktury kolagenu w skórze, co przyczynia się do jej szybszej regeneracji, zachowania sprężystości i mniejszej podatności na ponowne powstawanie cellulitu. Ze względu na wysokie powinowactwo fali akustycznej do tkanki tłuszczowej, ten skuteczny zabieg  antycellulitowy sprawdza się także jako metoda walki z „miejscową otyłością”.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów falą akustyczną. W zależności od stadium zaawansowania cellulitu przeprowadza się od 5 do 10 sesji w odstępach kilkudniowych. Niekiedy łączy się Storz Medical z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak Aqualix, endermologia, liposukcja czy Alidya, dzięki czemu można uzyskać bardziej spektakularne efekty.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych zabiegów na cellulit, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *