Gdzie zamieszkać w Poznaniu?

Poznań to Twoje miejsce do życia, ale wciąż szukasz idealnej przystani do zamieszkania? Poznaj wytworną i elegancką dzielnicę, która oczaruje Cię terenami zielonymi i wygodą oraz wspaniałymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Zamieszkaj na Jeżycach

Jeżyce to druga co do wielkości poznańska dzielnica. Jej dużym atutem jest atrakcyjna lokalizacja w pobliżu uczelni, instytucji i punktów gastronomicznych. Gęsta siatka połączeń komunikacyjnych pozwoli dostać się stąd w każde miejsce Poznania. Poza komunikacją miejską dostępna jest też wygodna stacja wypożyczalni rowerów miejskich oraz komfortowa sieć ścieżek rowerowych. Na Jeżycach funkcjonuje 14 osiedli, w tym Wola, Ławica, Golęcin, Smochowice, Krzyżowniki, Strzeszyn, Winiary, Ogrody, Jeżyce, Bonin, Strzeszynek, Kiekrz i Sołacz, a o ostatnim dowiesz się więcej w dalszej części artykułu. Podczas gdy na osiedlach Winiary, Bonin i Ogrody prym wiedzie budownictwo wielorodzinne, Podolany, Strzeszyn i Sołacz obfitują w zabudowę jednorodzinną i wystawne wille.

Sołacz – zjawiskowa dzielnica willowa

Sołacz mieści się na północny-zachód od centrum Poznania. Wyróżnia się rozproszoną zabudową, spokojem i ciszą oraz licznymi terenami zielonymi. Mimo niewielkiej odległości od centrum panuje tu swojski i spokojny klimat, wolny od miejskiego zgiełku. Na Sołaczu przeważają budynki jednorodzinne, przede wszystkim wille oraz park.

Perłą Sołacza jest Park Sołacki. Położony jest wzdłuż Bogdanki, urzeka urokliwymi stawami oraz siecią parkowych alejek zachęcającą do długich spacerów. To jeden z ulubionych parków miejskich mieszkańców Poznania. Na uwagę zasługuje tutaj również parkowa restauracja, która niedawno przeszła remont, dzięki któremu miejsce odzyskało swój dawny blask. Tym, co przyciąga wzrok miejscowych i przyjezdnych w okolicy Sołacza, są jednak przede wszystkim zjawiskowe wille.

Ville Sołackie – Twoje miejsce na ziemi

Oto miejsce, w którym wygoda i nowoczesność łączą się z harmonią z naturą: https://villesolackie.pl. Ville Sołackie mieszczą się w prestiżowej dzielnicy w Poznaniu, która od lat uważana jest za elegancką i ekskluzywną. To w tym miejscu tradycja miesza się z luksusem i tworzy nierozerwalny, harmonijny duet.

Ville Sołackie jest to nowoczesny kompleks apartamentów usytuowany w samym sercu sołackiej zieleni. Dzięki otoczeniu natury nawet w centrum miasta będziesz mieć możliwość, by odpocząć od codziennego zgiełku. Kompleks Villi Sołackich tworzy siedem budynków o trzech kondygnacjach. W sześciu z nich mieszczą się trzy przestronne apartamenty, które wyróżniają się najwyższą jakością wykonania. Wszystkie razem miały stworzyć malowniczą całość, która harmonijnie współgra z uliczkami okalanymi zielenią. Mimo nowoczesnego budownictwa Ville Sołackie doskonale wkomponowały się w zabytkowy charakter otoczenia.

Ville Sołackie stworzono z najwyższej jakości materiałów, które spełniają nie tylko normy konstrukcyjne, ale i estetyczne. Ville wyposażone są w zdobione, drewniane okna oraz mansardowe, czterospadowe dachy. Wisienką na torcie są kute balustrady balkonów, portfenetrów oraz tarasów, które przywodzą na myśl wyłącznie klasyczną elegancję. Co ciekawe, poszczególne elementy zostały zaprojektowane osobno dla każdej Villi, dzięki czemu mimo podobieństw, każda jest nieco inna.

Na uwagę zasługuje również standard wyposażenia Villi Sołackich. Wewnątrz zamontowana została klimatyzacja, centralny odkurzacz i system kamer. O bezpieczeństwo mieszkańców pomaga zadbać ochrona terenu, przycisk antynapadowy i zaawansowany system alarmowy, a o komfort pomoc techniczna. Dla dobrego samopoczucia mieszkańców stworzono też sale do indywidualnych zajęć fitness prowadzonych przez trenerów personalnych oraz miejsce dla masażystów. Ville Sołackie – to tutaj mieści się idealna przestrzeń do zamieszkania w Poznaniu.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *