Jak efektywnie odchudzić się na wiosnę?

Wiosną wiele osób podejmuje wyzwanie, jakim jest utrata zbędnych kilogramów. Niemniej jednak odchudzanie powinno być nie tylko szybkie, ale przede wszystkim efektywne. Jak schudnąć i utrzymać efekty na dłużej?

Metoda małych kroków

Odchudzając się, zwykle zależy nam na osiągnięciu jak najlepszych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Niemniej jednak dobrze sprawdza się metoda małych kroków, która nakazuje powolne, lecz bardziej efektywne dążenie do celu. Polega ona na zaplanowaniu kolejnych etapów odchudzania. Nie zakładamy więc, że schudniemy 10 kg, lecz na przykład 1 kg tygodniowo. W tej metodzie bierzemy pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości. Należy jeść zdrowo, liczyć kalorie, ale jednocześnie nie głodzić się i nie przesadzać z treningami. Jeśli nie mamy możliwości ćwiczyć na siłowni bądź na świeżym powietrzu, podejmujemy wyzwania treningowe w domu. Są one doskonałym sposobem na codzienny ruch nawet dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu dla siebie.

Kiedy warto odwiedzić dietetyka?

Samodzielne odchudzanie nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Czasami winowajcą jest nieumiejętny dobór produktów, w innych przypadkach źle dobrany plan treningowy. Kiedy powinniśmy udać się do dietetyka? Warto zrobić to już na początku odchudzania, tak aby nie tracić czasu na działania, które nie przyniosą oczekiwanych korzyści. Dietetyk nie tylko układa jadłospis, lecz również ocenia stan zdrowia pacjenta, w tym poziom nawodnienia czy tkanki tłuszczowej. Pomaga to dobrać odpowiedni plan żywieniowy, a następnie spokojnie wyjść z diety, nie martwiąc się o efekt jo-jo. Warto pomyśleć nad wizytą u dietetyka także w przypadku, gdy podejmowane przez nas działania nie przynoszą żadnych efektów bądź ich efekty są ledwo widoczne.

Powoli do celu

W odchudzaniu bardzo istotne jest nastawienie – jeśli skrupulatnie przestrzegamy zaleceń i nie pozwalamy sobie na odstępstwa, efekty powinny być widoczne w krótkim czasie, a dodatkowo utrzymują się znacznie dłużej. Zwróćmy również uwagę na drobnych pomocników odchudzania, takich jak licznik kalorii, aplikacje do liczenia kroków czy planowania treningów bądź systematyczne pomiary ciała i jego składu. Wbrew pozorom waga nie jest jedynym wyznacznikiem efektywnego odchudzania – czasami, choć nie tracimy zbyt wiele kilogramów, modelujemy sylwetkę, uzyskując odpowiednie wymiary. Pamiętajmy, że osiągnięcie celu nie musi nastąpić bardzo szybko – ważne, aby zatrzymać rezultaty na jak najdłuższy czas, a przy tym odchudzać się zdrowo, bez szkody dla organizmu.

 

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *