Wzbogać swoją dietę o soki owocowo-warzywne – sprawdź, dlaczego warto

Jednym ze sposobów na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości warzyw i owoców jest skorzystanie z diety sokowej. Dieta sokowa oparta o soki z owoców i warzyw to jeden z popularnych trendów żywieniowych ostatnich lat i ciekawe rozwiązanie zdrowotne i smakowe. Sprawdź, dlaczego warto wzbogacić swój jadłospis o soki owocowo-warzywne i przeprowadzić detoks.

Kto może skorzystać z diety sokowej?

Dieta sokowa to propozycja odpowiednia dla osób w każdym wieku, różnej płci. To dobre rozwiązanie zarówno dla tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i spożywać więcej warzyw i owoców oraz się oczyścić, jak i tych, dla których priorytetem jest zrzucenie kilku kilogramów. Przeciwwskazaniem dla stosowania tej diety są wahania poziomu cukru we krwi wynikające np. z insulinooporności lub cukrzycy, a także problemy z układem trawiennym. W takim przypadku wprowadzenie diety sokowej skonsultuj z lekarzem.

Efekty stosowania diety sokowej możesz zauważyć już po kilku dniach od jej rozpoczęcia. Soki owocowo-warzywne pomogą pozbyć się substancji zatruwających organizm, dzięki czemu zacznie on lepiej funkcjonować. Pozbędziesz się nadmiaru wody, co widoczne jest np. w pozbyciu się poczucia bycia ociężałym oraz w uporaniu się z problemem spuchniętych kostek i palców. Szybko zobaczysz też różnicę na wadze – już kilkudniowy detoks sokowy pomoże Ci zgubić 2-3 kilogramy i poczuć się lżej. Poznaj więcej korzyści ze stosowania diety sokowej na stronie: http://fit-juice.pl/blog/.

Jak przeprowadzić detoks sokowy?

Do przeprowadzenia diety sokowej należy się odpowiednio przygotować. Najlepiej już kilka dni przed jej rozpoczęciem wykluczyć z diety wysoko przetworzone jedzenie takie jak słodycze i fastfoody oraz cukier, papierosy, alkohol i inne używki. Pamiętaj także o ograniczeniu kofeiny przy równoczesnym zwiększeniu ilości warzyw i owoców w jadłospisie. Spożywaj minimum pół kilograma owoców i warzyw. Zadbaj także o odpowiednie nawodnienie – wypijaj co najmniej 1,5-2 litry wody dziennie.

Detoks sokowy może potrwać 1-2 dni w przypadku osób początkujących oraz 4-5 dni u tych, którzy mają już doświadczenie z przeprowadzaniem detoksu. Pomiędzy kolejnymi etapami oczyszczenia stosuj przynajmniej miesięczną lub dwumiesięczną przerwę. Istotny jest także sposób wychodzenia z detoksu. Jest podobny do przygotowywania się do niego. Oznacza to, że stopniowo możesz rozszerzać dietę, rozpoczynając od zwiększonej ilości warzyw i owoców nie tylko w formie płynnej, ale i stałej. W kolejnych dniach wprowadzaj nabiał i chude mięso oraz ryby, pełnoziarniste makarony i kasze, a także tłuszcze roślinne takie jak oliwa czy awokado.

Co jest istotne po zakończeniu diety sokowej?

Choć dieta sokowa jest skuteczna i pozwala odpowiednio oczyścić organizm, to powrót do niezdrowych nawyków nie sprawi, że jej efekty utrzymają się długo. Detoks sokowy jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie przemiany w swoim życiu. Dieta sokowa to zatem początek zdrowego życia i szczupłej sylwetki oraz dobrego samopoczucia.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *