Ręcznie robione obrączki – dlaczego warto?

 

Zawarcie związku małżeńskiego jest ważnym krokiem cementującym uczucie dwojga ludzi. Akt małżeństwa poprzedzony jest przygotowaniami do tego wydarzenia. Najistotniejszym elementem owych przygotowań jest zakup odpowiednich obrączek ślubnych. Warto pochylić się nad ciekawym zjawiskiem na rynku jubilerskim, czyli na produktach rękodzielniczych. Czym charakteryzują się obrączki ręcznie robione i czy warto dać im szansę? Komu swobodnie można je polecić?

Obrączki ręcznie wykonane – specyfika

Czym różnią się od tych najczęściej spotykanych na palcach znajomych, koleżanek z pracy, sióstr i matek? Odpowiedź na to pytanie zawiera się już w samej nazwie. Obrączki takie wykonane są ręcznie. Są produktem wizji mistrza w jubilerskim fachu i często prywatnych koncepcji klientów. Zawierają kamienie szlachetne i cechują się rozmaitą próbą złota. Jej wartość może być różna, ale standardowo wynosi ona 585. Szczerozłote obrączki mogą cechować się również ciekawymi grawerami. Mogą to być imiona, inicjały, różne ważne z punktu widzenia zaręczonych elementy. Wśród ręcznie robionych obrączek spotkać można również kamienie szlachetne. Przeważnie są to diamenty, ale i cyrkonie mogą przyozdobić taką biżuterię. Projekt obrączki Wrocław zależy w dużej mierze od pomysłu klienta.

Czy warto na nie postawić?

Z całą pewnością są godnym polecenia produktem jubilerskim. Pierwszą korzyścią wynikającą z postawienia na ręcznie robione obrączki jest kontrola nad ich wykończeniem. To klient decyduje o materiale, który zostanie wykorzystany w procesie produkcji i efekcie wizualnym produktu. Jeśli zażyczy sobie obrączek  w kolorze żółtozłotym z wygrawerowanymi inicjałami, to takie otrzyma. Po drugie, oryginalność. Nie da się przejść obojętnie wobec faktu, iż produkty rękodzielnicze, które obejmują również obrączki ślubne, są po prostu pieczołowicie wykonane. Rzucają się w oczy i podkreślają stosunek do wyjątkowego charakteru relacji między dwojgiem ludzi. Jako że są wykonane na zlecenie, są jedyne w swoim rodzaju. Unikatowość takiej biżuterii sprawia, że ciężko nie wziąć jej pod uwagę planując małżeństwo.

Komu można polecić?

Państwo młodzi mogą mieć rozmaite upodobania i zmysł estetyczny. Ludziom, którzy wysoko cenią sobie indywidualizm i lubią zwyczajnie wyróżniać się z tłumu, polecić można obrączki ręcznie wykonane. Dzięki doświadczeniu różnych rękodzielników, mistrzów w swojej dziedzinie zyskać mogą, o ile się na takie rozwiązanie zdecydują unikatowy i niepowtarzalny symbol wiążącej ich miłości. Również ludzie zamiłowani w sztuce postawić mogą na takie obrączki. Nie bez kozery uchodzą one za przykład biżuterii artystycznej.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *